top of page

Priimtas sprendimas, padėsiantis Lietuvai išsivaduoti nuo energetinės priklausomybės

2022-03-31


Pagaliau Seimas žengė rimtą žingsnį, padėsiantį Lietuvai siekiant pamažu išsivaduoti nuo energetinės priklausomybės nuo trečiųjų šalių ir vieningai priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymų pataisas. Jomis patvirtinta vėjo elektrinių jūroje plėtra ir didesni energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių tikslai.


Džiaugiuosi, kad buvo pasiektas sutarimas dėl mano pasiūlytos ambicingesnės energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių energijos dalies. Konkrečiai, kad 2030-aisiais elektros energijos pagamintos iš atsinaujinančių išteklių dalis, palyginus su bendru šalies elektros energijos suvartojimu, energijos dalis siektų ne mažiau 70 proc., o jau 2045 m. – 100 proc. Savaime suprantama turėsime rasti priemonių šiai ambicijai tinkamai ir laiku pasiekti.


Taip, šiandien kalbėti apie energetinę nepriklausomybę ypatingai svarbu. Negaliu sakyti, kad dabar pats laikas, nes taip nėra. Tą reikėjo pradėti daryti gerokai anksčiau. Iš tiesų, mes smarkiai vėluojame ir už tai moka mūsų gyventojai, mūsų verslai. Karo prieš Ukrainą kontekste šitas mūsų neveiksnumas dabar naudojamas kaip ginklas prieš mus pačius. Dar vienas aspektas, kurio negalime ignoruoti – poveikį aplinkai ir klimato taršą, kuri tampriai susijusi su iškastinio kuro ir energijos šaltinių naudojimu.


Šiandieninis Seimo sprendimas rodo, kad esame teisingame kelyje, tačiau, kad galėtume įgyvendinti šiuos ambicingus tikslus, turime pasitvirtinti priemones, kuriomis to sieksime.


Viliuosi, kad neatidėliojant į Seimo salę grįš ir mano su kolegomis dar praėjusiais metais sėkmingai pateiktas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projektas, kuriame siūloma numatyti galimybę gyventojams, gaminantiems elektros energiją, ją kaupti nepertraukiamai, nustatyti naudojimosi elektros tinklais paslaugos kainą 5 metų laikotarpiui bei sudaryti galimybę už šias paslaugas atsiskaityti natūra.

95 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page