top of page

Kodėl vis dar nediskutuojame apie šunų vedlių įsigijimo kompensavimą akliesiems?

„Mums yra sakoma, kad šunys vedliai asmenims, turintiems regos negalią, yra prabangos prekė“, – tokia fraze susitikimą Seime pradėjo aklųjų ir silpnaregių atstovai. Apie tai, kad Lietuva vienintelė iš Baltijos valstybių nekompensuoja šunų vedlių įsigijimo išlaidų, apie diskriminacijos apraiškas šiems pagalbininkams ir apie tokių šunų socialinį bei emocinį vaidmenį asmenims, turintiems regos negalią, Lietuvoje viešintys Europos šunų vedlių federacijos atstovai Seime diskutavo su Seimo nariu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotoju Luku Savicku.

originalus straipsnis čia

Kasmet Lietuvoje būtų galima išgelbėti bent 7 tūkst. gyvybių: daktarė pateikė suomių sėkmės pavyzdį

Lietuvoje kasmet miršta 37 tūkstančiai žmonių. Net 52 procentų mirties priežastis yra viena ir ta pati – širdies ir kraujagyslių ligos. Tačiau šį rodiklį, o taip pat ir milžiniškas išlaidas sveikatai galima gerokai sumažinti.

originalus straipsnis čia

Ar reikėtų pažaboti bankų pelnus?

Rekordinius pelnus skaičiuojantys bankai vėl didina įkainius. Gyventojus pykdo ir bankų skyrių regionuose uždarymas. Tuo metu politikai brandina idėją pratęsti solidarumo mokestį ir taip apkarpyti bankų pelnus gynybos naudai.

originalus straipsnis čia

Aistros nerimsta: dėl to, kad už referendumą užsienio lietuviai balsavo mažiau, kaltas paštas?

Emocijos po nepavykusio referendumo nerimsta. Susirinkę visų partijų atstovai žada, jog daugybinę pilietybę, jei ne referendumu, vis tiek sugalvos, kaip įteisinti. Net prašo moratoriumo – kol klausimas neišspręstas, laikinai lietuvių pilietybių nenaikinti.

originalus straipsnis čia

Aistros studijoje ir aštri kritika: ieško būdų gynybos piniginei praplėsti

Seimo ekonomikos ir komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius ir Seimo narys Lukas Savickas laidoje „Lietuva tiesiogiai“ diskutavo apie gynybos finansavimą ir pasidalijo, veiksmais, kuriais, pašnekovų nuomone, būtų galima pasiekti efektyvių rezultatų.

originalus straipsnis čia

Koks Nacionalinio stadiono likimas?

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties projekto pakeitimuose trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo. Dėl šios priežasties Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Vilniaus savivaldybė rizikuoja permokėti.

originalus straipsnis čia

Iš klaidų nepasimokyta: vėl užlūžo paramos saulės elektrinėms sistema

Paskelbus naują 40 milijonų eurų paramos saulės elektrinėms kvietimą, iš senų klaidų nepasimokyta. Internetinės registracijos sistemos vėl neatlaikė. Gyventojai, nebe pirmą kartą bandantys gauti valstybės žadamą paramą, pyksta, kad vėl priversti dalyvauti „žiurkių lenktynėse“.

originalus straipsnis čia

Gynybos mokestis: ar gynyba visų rūpestis?

Finansų ministrė Gintarė Skaistė prėjusią savaitę viešai pristatė Gynybos fondo paketą, kuriame – pasiūlymai, didinsiantys šalies gynybos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2025–2030 m. laikotarpiui. Siūlomas paketas sudarytas iš keturių dalių: solidarumo įnašo pratęsimo, pelno mokesčio sprendimų, akcizų sprendimų ir saugumo įnašo koncepcijos.

originalus straipsnis čia

Kur rasti pinigų gynybai?

Seimo opozicinių frakcijų atstovai įregistravo pasiūlymą neribotam laikui pratęsti laikinąjį bankų solidarumo įnašą. Valdančiajai koalicijai priklausančios Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sako „labai kritiškai" vertinanti siūlymą laikinąjį bankų solidarumo mokestį pratęsti neribotam laikui, tačiau svarstytų jo pratęsimą dar vieneriems metams. Padidinti gynybos biudžetą iki 3 proc. nuo BVP, reikėtų papildomų 400 mln. eurų, o jei iki 4 proc. – tuomet dar vieno milijardo.

originalus straipsnis čia

Seimo opozicija siūlo bankų solidarumo įnašą pratęsti neribotam laikui

Seimo opozicinių frakcijų atstovai siūlo neribotam laikui pratęsti antrus metus galiojantį laikinąjį bankų solidarumo įnašą. Ketvirtadienį įregistruotą projektą iniciavusios opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Luko Savicko teigimu, jau surinkta daugiau nei 47 parašų.

originalus straipsnis čia

Seimas leido įsigyti kiniškų komponentų dronams

Lietuva praveria savo rinką kiniškiems produktams. Seimas leido iš Kinijos įsigyti komponentų dronų gamybai. Bet išimtis galios tik metus ir tik gynybos įmonėms. Opozicija šaiposi, kad bliūkšta valdančiųjų vertybinė politika.

originalus straipsnis čia

Taršaus kuro naudojimas Lietuvai gali atsieiti beveik 500 mln. eurų


Iki dabar tinkamai nevykdomi įsipareigojimai dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų mažinimo transporto sektoriuje 2030 m. Lietuvai kainuos bent 482 mln. eurų.


originalus straipsnis čia

bottom of page