top of page

Sugrąžinkime į darbo rinką ilgalaikius bedarbius

2021-03-04

Šiuo metu Lietuvoje registruota 277 tūkstančiai darbo neturinčių asmenų. Iš jų – 26 tūkst. kvalifikacijos neturintys ilgalaikiai bedarbiai. Tačiau, pasak specialistų, nemaža dalis šių bedarbių tikrai galėtų persikvalifikuoti ir grįžti į darbo rinką.


Tam, kad išlikti ir išsilaikyti darbo rinkoje būtų lengviau net ir turint žemesnę kvalifikaciją, registravau profesinio rengimo įstatymo pataisas, leisiančias 25-erių ir vyresniems asmenims, neįgijusiems vidurinio ar profesinio išsilavinimo, dalyvauti Užimtumo tarnybos organizuojamose sutrumpintos trukmės tęstinio profesinio mokymo programose.


Mano manymu, toks sprendimas leistų darbo netekusiems asmenims greičiau prisitaikyti prie pokyčių rinkoje ir išlikti konkurencingiems, o tuo pačiu – darbdaviams išspręsti darbo jėgos trūkumą.


Šiuo metu profesinio mokymo įstatyme numatyta, kad tęstinis profesinis mokymas yra skiriamas ne pirmajai kvalifikacijai įgyti. Vadovaujantis šia nuostata, profesinio mokymo teikėjai į tęstinio mokymo programas negali priimti ilgalaikių bedarbių neturinčių kvalifikacijos, nors ir turinčių darbo patirties ir reikiamų įgūdžių. Tai gana opi problema, kai trūkstančiai darbuotojų negali patekti į darbo rinką, todėl įstatymas yra taisytinas, o naujos jo nuostatos leistų efektyviai spręsti bedarbystės klausimą.


Tikiuosi mano siūlymas Seimo pavasario sesijoje sulauks palaikymo ir naujos nuostatos galėtų įsigalioti netrukus.

4 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page