top of page

Kol Dulkys skėsčioja rankomis, per mėnesį sunaikinamos dešimtys tūkstančių vakcinų

2021-07-21

Skaitau ir netikiu. Per liepą išpilta daugiau negu 14 tūkst. koronaviruso vakcinų dozių! Tiek vakcinų dozių užtektų paskiepyti visus Ignalinos r. ar Zarasų r. pilnamečius gyventojus. Skelbiama, kad kovą utilizuota vos 20, balandį – jau 479, birželį – peržengta tūkstančio riba, na o liepai dar tik įpusėjus – skaičiuojama jau antra dešimtis tūkstančio utilizuotų vakcinų.


Reaguodamas į šiuos paskelbtus duomenis, kreipiausi į sveikatos apsaugos ministrą, prašydamas pateikti informaciją kokia šių valstybės biudžeto lėšomis koronaviruso nepanaudotų ir utilizuotų vakcinų vertė. Remiantis viešai prieinama informacija, galima drąsiai teigti, kad vien liepos mėnesį išpiltų vakcinų vertė viršijo 200 tūkst. eurų. Ir tai, neskaičiuojant ypatingų logistikos sąlygų ir t.t.

Tačiau didėjančiu pagreičiu utilizuojami šimtai tūkstančių eurų – ne didžiausia Lietuvos bėda. Juk kiekviena išpilta vakcina, yra dar viena galimai neišsaugota gyvybė. Jau vakar buvo reikalingi sisteminiai sprendimai, siekiant ženkliai paspartinti vakcinavimo tempus. Daugybė jų viešoje erdvėje ne kartą aprašyti, aplinkinėse valstybėse taikomi. Tam reikalingi principiniai ir greiti Vyriausybės sprendimai. Štai vienas konkretesnių – žiniasklaidos skambiai pramintas „skiepadieniu“. Dar balandžio mėnesį kartu su kolegomis sėkmingai pateikėme įstatymo projektą, numatantį papildomą laisvą dieną pasiskiepijusiems, tačiau birželį Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą ir de facto padėjo projektą įstalčių. Tačiau šiandien – praėjus mėnesiui ir aiškiai matant dėl strigusios vakcinacijos artėjantį naują karantiną – verslo atstovai patys jau ragina Vyriausybė darbuotojams siūlyti ne vieną, o dvi laisvas dienas! Tai tik vienas pavyzdys, kiek kainuoja laiku nepriimtas sprendimas..


Duodu dar vieną nemokamą idėją – sveikatos ministrui ar premjerei paprašyti Lietuvoje veikiančių religinių lyderių pagalbos pasiekiant tikinčiųjų bendruomenes. Jei Jungtinės Karalystės Vyriausybei tai pavyko, galbūt ir mūsų Vyriausybė sugebės imtis iniciatyvos. Todėl paprašiau sveikatos apsaugos ministrą atsakyti ar imtasi veiksmų siekiant užkirsti kelią analogiškos situacijos pasikartojimui ateityje? Jei taip, tai kokių? Taip pat prašau pateikti informaciją ar imtasi veiksmų dėl kitų Lietuvos Respublikos įsigytų ir nepanaudotų koronaviruso vakcinų (neįskaitant farmacijos kompanijos „AstraZeneca“), dovanojimo trečiosioms šalims ar šių vakcinų perpardavimo kitoms Europos sąjungos šalims narėms.


Jeigu jau patys nesugebame organizuoti sparčios vakcinacijos, tai bent jau turėkime padorumo jų nepilti į kanalizaciją. Dovanokime jas tiems, kurie jas gebės laiku panaudoti ir prisidėti prie globalaus imuniteto kūrimo.


6 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page