top of page

Ko pritrūko Finansų ministerijai – noro ar kompetencijų?

2021-05-18


Šiandien Finansų ministrė pateikė Valstybės biudžeto patikslinimo projektą, kuris auginamas skolintais pinigais ir mokesčių lengvatomis, o ne Europos atsigavimo fondo lėšomis, nors tokia galimybė buvo. Tai iš anksto užprogramuotas ir vėluojantis sprendimas – pandemija vis dar nesuvaldyta, parama verslui niekaip neįsibėgėja, o krizės konvertavimas į ekonominę galimybę staiga išnyko kaip ryto migla.


Visų pirma reikia konstatuoti, kad Finansų ministerija pasirinko eiti lengviausiu keliu – skolintis net nebandant pasinaudoti „pinigais ant stalo“. Skolintis šiandien ne tik paprasta, bet ir madinga. O dar ir sąlygos, vienok, kaip tik patrauklios. Spaudžiama tiek, kiek galima. Iš esmės keliant skolos lygį iki pat Mastrichto kriterijaus.


Vyriausybė išdidžiai „dekonstravo“ Ateities DNR plano projektus ir iš šių metų biudžeto pati išbraukė daugiau negu 800 mln. EUR. Žadėjo greitai apsvarstyti, paderinti su Europos Komisija ir į biudžetą grąžinti lėšas, būtinas investuoti į mūsų ekonomiką bei jos tranformaciją.


Tačiau tam, matyt, pritrūko Finansų ministrės noro arba kompetencijos. Pasirinktas paprasčiausias kelias skolintis ir neefektyvias pagalbos priemones verslui dengti naujomis mokesčių langvatomis. Na ir „dėl akių“ grąžinti simbolinius 150 mln EUR RRF lėšų.


Skaičiuojam 800-150=650 mln. Gal kažkas juos dar suras?1 peržiūra0 komentarų

Comments


bottom of page