top of page

Keturi mėnesiai darbo Seime: dėl ko labiausiai gaila?

2021-03-15

4 mėnesiai darbo Seime ir 1 metai su karantinu.


Per šį simbolinį laiką išryškėjo nemažai įdomių, bet ne itin malonių ir teigiamų naujosios Vyriausybės darbo bruožų. Stebint visą situaciją iš arti, tenka reziumuoti, kad į Vyriausybės valdymą grįžo biurokratija, išstumdama lankstumą ir greitą reakciją į pandemijos sukeltas grėsmes. Be to, iš ilgą laiką trukusios gynybinės pozicijos dėl niekaip neįsivažiuojančio pagalbos verslui priemonių paketo įgyvendinimo, Vyriausybės nariai pereina į puolimą ir dėl stringančių procesų ieško „kaltųjų“.


Dar vienas neraminantis dalykas – pasikeitusi krizės valdymo atmosfera ir noras atsikratyti atsakomybės bei apsaugoti save priimant sprendimus: svarbiausi pokyčiai numatomi kadencijos pabaigai, o skambiai žadėta mokesčių reforma nukeliama į 2023 metus, panaikinamas Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas ir vilkinamos derybos dėl Europos ekonomikos gaivinimo lėšų (RRF). Vien noras perskirstyti DNR plano lėšas mūsų ekonomikai šiemet kainuoja virš 500 mln. EUR netektų investicijų.


Į darbą Seime žiūriu atsakingai ir tikiu, kad teikiami įstatymo projektai gali padėti pagerinti kiekvieno iš mūsų gyvenimą, todėl labai džiaugiuosi, kad per pirmąjį Seimo posėdį kartu su kolegomis sugebėjome pademonstruoti bendrą interesą ir po įstatymo pateikimo buvo pritarta siūlymui taikyti „pokarantinines“ priemones, skatinančias į aktyvią ekonominę veiklą grąžinti prastovose esančius ar Užimtumo tarnyboje registruotus asmenis. Tikiuosi, kad būsimuose posėdžiuose parlamentarams nepritrūks to susitelkimo ir balsuojant už kitus projektus, kuriuos parengėme su kolegomis.


Šioje Seimo pavasario sesijoje esu pateikęs įstatymo pataisas, numatančias galimybę gyventojams, pateikusiems GPM deklaracijas, susigrąžinti dalį pinigų, išleistų už elektroninių prietaisų taisymą, taip pat manau, kad augantį nedarbą padėtų išspręsti mano siūlomos profesinio rengimo įstatymo pataisos, leisiančios 25-erių ir vyresniems asmenims, neįgijusiems vidurinio ar profesinio išsilavinimo, dalyvauti Užimtumo tarnybos organizuojamose sutrumpintos trukmės tęstinio profesinio mokymo programose.


Laukia intensyvi Seimo sesija ir daugybė įdomių projektų, kurie, tikiuosi, leis ne tik sumažinti pandemijos sukeltas pasekmes, bet ir užkirsti kelią naujai kylantiems iššūkiams.

2 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page