top of page

Kai Vyriausybė sau leidžia "nesikišti" - elektros ir dujų kaina auga rekordiškai

2021-06-10


Ar tikrai Vyriausybė daro viską, kad apsaugotų gyventojus nuo drastiškų kainų šuolių?


Elektrą ir dujas buvo leista branginti tiek, kiek prašo tiekėjai. Nuo liepos už elektrą mokėsime 8% brangiau, o už dujas kai kam teks pakloti net iki 50% daugiau nei iki šiol.


Primenu – kainas didinti prašė valstybės valdomos energetikos įmonės. Tačiau Vyriausybė net nebandė ieškoti išeičių, kaip tą augančią kainą paskirstyti, kad gyventojams skaudžiai neatsilieptų. Taip ir lieka neaišku, kodėl toks didelis kainų šuolis patvirtintas iš karto, o ne išdėstant jį mažomis dalimis per ateinančius 3-5 metus?


Ekonomika atsigauna labai pamažu, gyventojai iš karantino gniaužtų vaduojasi sunkiai: nedarbo lygis išlieka aukštas, dalis dirbančiųjų prastovose, kai kurie verslai ant bankroto ribos. Tad įkainių kėlimas – itin jautri sritis.

Labai keistas VERT požiūris ir bandymas į visus klausimus „atsišaudyti“ vieninteliu argumentu, kad mūsų elektros ir dujų kainos buvo labai mažos. Tai ar dabar pagal šitą pavyzdį visų sektorių atstovai, manantys, kad jų paslaugų kainos yra MAŽOS, gali imti ir jas tiesiog didinti?3 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page