top of page

AR ŽINAI, KAD... tavo el. pašto dėžutė išskiria CO2?

2021-06-05


Labai gera matyti tiek daug žmonių vis dažniau iš automobilių persėdančių ant dviračių, buityje naudojant pakartotines medžiagas ir atsisakant popieriaus spausdinimo biuruose.


Tačau ar žinojote, kad saugant klimatą reikėtų ir dažniau „išsivalyti“ pašto dėžutes, ir net sumažinti laiką žiūrint filmus internete arba naršant socialiniuose tinkluose? Vienas įdomus tyrimas, kurį atliko nepelno siekianti organizacija „The Shift project“, skelbia, kad skaitmeninės technologijos šiuo metu išmeta apie 4% šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o tai yra 2 kartus daugiau negu aviacijos pramonė!


Paskelbtoje ataskaitoje sakoma, kad vidutinis transliuojamų internetinių vaizdo įrašų CO2 pėdsakas yra daugiau kaip 300 milijonų tonų per metus (2018 m. statistika). Tai yra tiek pat, kiek išmeta visa Ispanija!


Įdomumo dėlei apie mūsų kasdienius įpročius, kurie palieka CO2 pėdsaką: 1 popierinis laiškas – 140g CO2; 1 el. laiškas – 4g CO2 (prisegus priedą, anglies dvideginio emisija gali padidėti iki 50 gramų); 1 SMS – 0, 014g CO2.


Tad gal šiandien ta diena, kai nuspręsite „prasivalyti“ savo pašto dėžutę ir taip prisidėsite prie išmetamo CO2 sumažinimo?
16 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page